Resim Yapmak

Kapitalizm tüm piyasalar gibi resim piyasasını da ihmal etmiyor,onu,resim galerileri,yarışmaları,festivaller,borsaları ve müzayedeleriyle canlı tutyor. Resim menecerligi üzerine üniversitelerde bölüm var.Ressamın işi resim yapmak,menecerinki ise resmi kitleye sunmaktır. Aborjin resmi ve el sanatları öylesine rağbet gördü ki,artık beyazlar da Aborjin resmini ,bumerangını ve Diciridu'sunu seri halde imal edip piyasaya sürebiliyor.

Benim bu sisteme alternatif olarak önereceğim şey,her kültür merkezinin ,düzenli bir resim kursu açması ve boş zamanı olan herkesin yapması,grup sergileri örgütlemesidir.
Her insan hayatında en az birkaç resmi yapıp,odasının duvarına asmalıdır.Bu resimlere bakmak ,içimizdeki renkler ve biçimlerle bir ömür karşılaşıp konuşmak ,onları arkadaşlarımızla yorum sayfasına taşımak güzeldir.Komünist partileri,üyelik başvurusunda bulunanların,partiye ,iyi veya kötü birer resimle birlikte girmeleri şartını tüzüklerine koyabilirler.Ve ayrıca ,Aborcin'leri örnek alarak ,kuracakları sistemlerde ,tüm halka yaygın bir şekilde resim yapmasını bir yaşam tarzı haline getirmeyi programlarında belirtebilirler.