Lafı Doğru Okuyalım/ Zekiye Kahraman

Yazar-Ressam Muzaffer Oruçoğlu komün tv'deki  canlı yayında  "Bana tacizciyi savundu diyen kadınları da seviyor onları  elinden, alnından, dudağından öpüyorum"  demesi kadın tacizi,sapkınlık falan  değildir.
Orucoğlu  kadınlara kendi dilince  "Bana karşı olsanız bile sizi seviyorum" demiştir.

Lafı doğru okumayan art niyetli insanlar Oruçoğlu'nu da linç direğine bağlamışlardır.

 
Ülkede tacizci tecavüzcüler  bitti sıra 50 senedir kadın haklarını savunan  Oruçoğlu'na mı geldi? Ensar vakfı tecavüzcüleri  bu kadar aşkla linç edilmediler...
Devletin ve dinlerin  tecavüzlerine karşı tavuk olanlar sosyalist bir insanı linç ederken kartallar.
Kadın hakkını savunayım derken insan hakkı yemek, grupçuluk yapmak,düşman sevindirmek,solu bölmek,eteklerindeki taşları dökmek,kaba erkek düşmanlığı yapmak  sola yakışmaz.

Muzaffer oruçoğlu'nun sözlerini çarpıtıp  linç girişiminde bulunanları bir kadın olarak  kınıyorum.  Bu linç girişiminde  namusçuluk  yapanlar  sevgiyi ve aşkı hiç yaşamayanlardır. Bu insanlar sevgiyi ve aşkı yaşayan üstelik  bunu  cesurca  ifade eden insanlara bilinçli bir şekilde  saldırıyorlar.  Halkın büyük kesimi  bilerek bilmeyerek  Sermayenin ve dinlerin namus anlayışını savunur.  Muzaffer Oruçoğlunu caseretinden dolayı kutluyorum.  Linç kültürü ilkel çağlardan  kalma barbarca bir yöntemdir.  Kadın ,erkek ,eşcinsel fark etmez suçu ne olursa olsun insanı  linç etmek gericiliktir.
Savunma,adil yargılanma,ifade özgürlüğü hava ve  su gibi bir haktır.