Mesele Elbette Oruçoğlu Değil/Güney Haydar

Mesele elbette Oruçoğlu değil. Mesele bir zihniyet dünyasını sorgulamaktır. Kişileri tartışarak sonuç alamazsınız. Oruçoğlu en nihayetinde bir insandır, yanlış yapar, suç da işleyebilir. Yalnız adaletin terazisini şaşırmamak, deyim yerindeyse at izi ile it izini birbirine karıştırmamak gerekir.

Onu sevenler kadar sevmeyenler de var. Tam da olması gerektiği gibi. Sözünü sakınmayan mert insanların durumu böyledir. Sevmeyenlerin kendilerine göre belki haklı yanları da vardır, asla kesinlikle yoktur diyemem.

Oruçoğlu'nun son sözleri güçlü bir tepkiyle karşılandı. Kimisi sözleri itici ve incitici buldu. Bunu anlayabiliyorum. Lakin daha çok, onu kıskananların, siyasi kin güdenlerin, onun üzerinden harekete öfke kusmak isteyenlerin, şovenlerin, ahlakçıların ve d…
[05:31, 23.12.2020] Ayhan: Sevgili Arkadaşlar; Muzafer oruçoğlu yaşamı boyunca erkek egemen toplum anlayışına karşı,  kadın cinsinin  devrimci hareketini içselleştirerek her daim her platformlarda savunmuş, pıratiğinde ispatlamış biridir.

Twiter de edebiyatla bir irono duruma ilişkin tanımlamalar üzerinden hareket edilmesi  yanlıştır.
Söz konusu olaya dair Muzafer dinlediğimizde bahis konusu olan o şahsı hiç bir şekilde savunur bir durumu söz konusu değildir, zeten kendisi soyle diyor ne tanırım nede yazışırım vb. biçiminde açıklamsı mevcut,diyorki sadece en kötü durumda olsa bile insanlarin kendi ürünlerine yasak, yakma vb getirilmesi karşıyım diyor. o şahsı savunma anlamına gelmez.
Sevgili Muzafer oruçoğlunun hayatı buna örnektir, bunu biliyoruz, bizler muzaferin hatalarını savunacak degilim, elbete kendisini savunabillecek durumdadır.
Linç kampanyası biçiminde tanımadan her türlü yakıştırmayı yapmak insanı bir durum değil, Türkıyede bu kadar taciz, tecevüz olaylarına karşı somut durum ortadayken bu kadar  sesiniz koro halinde cıkmıyor,hatta sistemin tüm uygulamalarına karsı tacız, tacavuz, kadın cınayetleri, işkence ve faşizan baskılara karşı kaygı ve korkularınızdan dolayı kürt halkı ve temsilcikeri başta olmak üzere ve devrimcilere,demokrat ve diğer azınlık ve halklara inanaçlara karşı sıstamatık bir şekilde uygulanan her türkü baskı ve katlimamlar son süreçlerde kürt halkına uygulanan katmerli baskılara karşı yapılan protesto amaçlı paylaşımları dahı begenmıyor hata paylaşmazken hata yapılan acıklama ve yürüyüşlere katılmazken cunkü tutuklama korkunuz var neyıme lazım turkıye gıderim hava alanında ve ya bir yerde alırlar gıbı kaygıları taşıyanlar korkudan sesi çıkmayanlar bu gün her kesımden insanın tanıdığı yaşamı bu uğurda mucadele etmekle gecmış bedel ödemiş muzafere karşı koro halinde linç girişimine başlamısınız, gel görki bunu geriçi zihniyet sahipleri yapsa anlaşılırda kendisine devrimci demokrat yurtsever cevreler kişiler vb kesimler uzerinde yapılması viçdanlarınız sızlamıyormu, devrimci yazar ve sanatcıları bu duruma duşurmemeliyiz..viçdanınıza danışın burda yürütülen bilinçli bir linç durumu sozkonusu...linç kapanyasına ınsanım diyen her kes be insanım diyen karşı çıkmal