Oruçoğlu, ‘Yazarlar ve Yapıtlar’ sergisiyle sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor-


Oruçoğlu, ‘Yazarlar ve Yapıtlar’ sergisiyle sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor-
Ankara
İstanbul


PİRHA-Avustralya’da yaşayan şair, yazar ve ressam Muzaffer Oruçoğlu, ‘Yazarlar ve Yapıtlar’ isimli sergisiyle sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Haberin Videosu

Şair, yazar ve ressam Muzaffer Oruçoğlu ‘Yazarlar ve Yapıtlar’ isimli sergisiyle 5-25 Ekim tarihlerinde İstanbullu sanatseverlerle buluşmasının ardından şimdi de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.

5 Ekim’de Kadıköy’deki Barış Manço Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açılan sergi, Oruçoğlu’nun yaşamı boyunca okuyup sevdiği Türkiye ve dünya yazarları ve yapıtlarından oluşuyor.

Sergiye konu olan sanatçılar arasında, Ruhi Su, Sait Faik, Yılmaz Güney, Oscar Wilde, Sylvia Plath, Jack London gibi birçok isim yer alıyor.

Avusturalya’da yaşayan ressamın, çizmeden önce uzun yıllar hayalini kurduğu ve bir yıl içinde tamamladığı bu resimler ilk kez sergileniyor.

İKİNCİ BÖLÜM İKİ YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Sergiyi ‘Yazarlar ve Yapıtlar’ serisinin birinci bölümü olarak planlayan Oruçoğlu, ikinci bölümü ise iki yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

Şimdiye kadar toplam altı ülkede 60’a yakın kişisel resim sergisi açan Oruçoğlu’nun 13’ü roman, yedisi şiir, ikisi masal olmak üzere 30 kitabı yayınlandı.

İKİNCİ DURAK ANKARA

25 Ekim’de bitecek olan İstanbul Kadıköy’deki sergi 22 Ekim’de ise Ankara Çankaya Belediyesi sergi salonunda Ankaralı sanatseverlere kapılarını açtı. Sergi 30 Ekim tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor.

PİRHA/İSTANBUL