Muzaffer Oruçoğlu’nun Yüz Yıllık Bahar sergisi Ankara’da

Muzaffer Oruçoğlu’nun Yüz Yıllık Bahar sergisi Ankara’da

Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen ve tamamı Muzaffer Oruçoğlu’nun çalışmalarından oluşan “Yüz Yıllık Bahar” isimli resim sergisi Ankara’da gösterime sunulacak.

    13:38, 2 Aralık Pazar 2018    

Sergide Ekim Devrimi’nin yüzüncü yılı vesilesiyle Oruçoğlu’nun çeşitli tekniklerde, Ekim Devrimi’ni konu alan tabloları sergilenecektir. Sergi 12 Aralık 2018 – 2 Ocak 2019 arasında gezilebilecek.

Oruçoğlu sergiyle ilgili birde mesaj yayımladı. Mesaj şöyle;

Arkadaşlar,

Sergiye olan ilginizden dolayı tümünüze teşekkürlerimi sunuyorum. Serginin düzenlenmesinde emeği geçen Çankaya Belediyesi başkanı sayın Alper Taşdelen başta olmak üzere tüm emeği geçenlere; Onur Vakfına, sergilerimi düzenleyen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Ekim Devrimi’ni tüm yönleriyle resmetmeyi çok isterdim. Burada bulunan devrimle ilgili tablolar, devrimin önderlerini, devrimin ilham kaynaklarını, neferlerini öne çıkarmayı amaçlayan tablolardır. Benim de zaten amacım, yüzüncü yıl vesilesiyle seyircilere devrimin belli başlı renklerini sunmaktı. Yetmişinci yaşımın eşiğinde bunu ne derece başarabildim bilemiyorum.

Ekim Devrimi bizlere, bir devrimcinin her günün bir devrim günü olduğunu; devrimci bir yaşamın, devrim günleriyle inşa edilen bir yaşam olduğunu telkin ediyor. Bu da hiç kuşku yok ki sürekli bir aşma hareketidir; miskinliği cevvaliyetle, geriyi ileri olanla, eskiyi yeni ile aşma…

Öneri ve özellikle de eleştirilerinizi bekliyor, tümünüzü sevgiyle selamlıyorum.

Serginin kokteyli Çankaya Belediyesi, Çağdaş sanatlar Merkezi, Eren Eyüboğlu Sergi salonunda saat:18.00 da olacak