Prof.Dr Onur Hamzaoğlu ve eşi ,Muzaffer Oruçoğlu 'nun resim sergisini ziyaret ettiler. Devrim KARA

Kocaeli üniversitesi tıp fakültesi halk sağlığı anabilim dalı başkanı. 2002 yılından beri profesör. Gata 85 çıkışlı, epidemiler konusunda ihtisası var. yığınla yerli ve yabancı kaynağa gönderdiği makalelerin yanında, özellikle dilovası/kanser yuvası bölgesinde endüstriyel kirliliğe bağlı hastalıklara ve ölümlere dair tomar tomar araştırması mevcut.Türk tabipler birliğinde aktif görevi var.

İlaç şirketlerine danışmanlık yapmak, kapitalizme ve sağlıksızlığa hizmet etmek yerine öğrenci yetiştiren, bilimsel çalışmaların altına imza atan değerli akademisyen.
AKP'li belediye başkanlarının saldırısına uğrayan bilim adamı.
Onur Hamzaoğlu, büyükşehir belediye başkanı ve dilovası belediye başkanı tarafından, Kocaeli cumhuriyet savcılığı’na şikayet edildi. şikayet gerekçesi ise hamzaoğlu’nun "kan ve dışkıları bırakın, doğum yapıp çocuk emziren annelerin sütünde bile çinko, demir, alüminyum, kurşun, kadmiyum tespit ettik, tehlike büyük” demecini basın yoluyla paylaşması ve bu nedenle halkı paniğe süreklemesi olarak iddaa edildi. savcılık da hazırladığı dosyayı, söz konusu fiilin incelenmesi amacıyla kocaeli üniversitesi rektörlüğü’ne gönderdi. üniversite izin verdiği takdirde prof. dr. Hamzaoğlu, tck’nin 213. maddesi uyarınca 2 ila 4 yıl arasında hapis istemiyle yargılanacak."