“IŞIK VE RENK ÇAĞRIŞIMLARI” resim sergisine hoş geldiniz.

Değerli Sanatsever Dostlar,

Muzaffer Oruçoğlu’ nun 
“IŞIK VE RENK ÇAĞRIŞIMLARI” resim sergisine hoş geldiniz.
Muzaffer Oruçoğlu’nun sayısız resim sergilerinden biridir, bu sergi. Oruçoğlu, yıllardır, gerek yurt içinde, gerek yurt dışında sayısız sergiler ile,tablolarına yansıyan duygu ve düşüncelerini toplumun çeşitli kesimlerine ulaştırmaya çalışıyor.  Fiziken aramızda değil, çünkü, bu ülkenin siyasal rejiminin hışmına uğramış milyonlarca muhaliften biri olarak hala siyasi mülteci olarak yurt dışında yaşamaktadır. Ümit ediyoruz ki; bir gün bu ülke demokrasi ile tanışır ve değerli  sanatçımız, büyüğümüz  ve ağabeyimiz Oruçoğlu dahil, hiç kimse düşüncelerinden, inançlarından, ulusal aidiyetlerinden dolayı ülkesinden ayrı yaşamak zorunda kalmaz.
 Oruçoğlu, sadece resim ile uğraşmıyor; aynı zamanda sanatın bütün alanında üretim yapıyor. Roman, öykü, masal, deneme, şiir yazıyor, heykel yapıyor. O, yurt-dışında, ama yüreği burada atıyor. Ülkedeki gelişmeleri izliyor, hemen her konuda düşüncelerini yazıyor, okurları ile paylaşıyor
 O, bir toplumun aydınlanma sürecinde,  sanatın ve kültürün etkisini, dönüştürücü gücünü iyi bilen bir devrimcidir. 
 O, sadece iyi bir yazar, iyi bir ressam, iyi bir heykeltıraş değil, aynı zamanda dayanışmanın önemini bilen iyi bir dosttur, kuruluşumuzdan bu güne, vakfımızın mütevazi  destekçilerinden biridir. Vakfın projelerini gerçekleştirmesi için düşüncelerini iletiyor,  maddi ve manevi  katkı da bulunuyor.  
Huzurunuzda, uzun yıllara yayılan dostluğun sıcaklığı içinde, Vakıf Yönetim Kurulu adına kendisine çok teşekkür ediyorum.
 Vakfımız yeni kurulan bir vakıftır.  Eğitim alanında,
sosyal dayanışma ve tarih ve kültürel alanlarda da bir çok projeleri bulunmaktadır, ayrıca bu alanlar da faydalı gördüğü bir çok projeye de destek sunmak amacındadır.

Vakıf, bir dayanışma kurumudur. Paylaşmasını bilen, dayanışmanın gerekliliğine inanan,  paylaşmanın ve dayanışmanın,
sosyal ve kültürel alanda daha güçlü olmanın ilk adımı olduğunu bilen  sessiz ve mütevazi dostlarının katkısı ile bu çalışmalarını sürdürüyor ve sürdürecektir. 
Resim sergisini keyifle gezeceğinizi umuyorum.
Umarım bugün gezeceğiniz bu sergiyi, burada geçireceğiniz bu kısa zaman dilimini, yaşamınız boyunca keyifle geçen küçük bir zaman dilimi olarak hep hatırlarsınız.  
Konuşmama son verirken,Bu serginin düzenlenmesi için, yer tahsis eden Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Aykurt NUHOĞLU’na, Sayın Kültür Müdürüne, serginin açılışına, düzenlenmesine emeği geçen  emekçilerine;Sergi organizasyonunu Vakıf adına tek başına omuzlayan
Vakıf aktivisti Sayın Ayhan ORUÇOĞLU, 
Ve destek veren vakıf gönüllülerine;Ve bugün değerli zamanınızı ayırarak buraya gelen siz değerli dostlarımıza;
Vakfımızın yönetim kurulu adına, içtenlikle teşekkür ediyorum. 

Vakıf Yönetim Kurulu adına 
                                                                                                                       Ahmet CİHAN